Yıkım

Yıkım severim. Eski ama hiç bilmediğim, görmediğim şeyleri açığa çıkartır. Sadece benim görmem değil, yapıldığından beri gün yüzü görmemiş şeylerde ilk defa dışarıyı görür, 

Yıkılan bir bina benim için ilginçtir. Hiç görmediğim şeyler açığa çıkar. Görmediğim şeyler derken evlerin duvarları değil merak ettiğim. O duvarların üstündeki yaşanmışlıklardır merak ettiğim. Çünkü dhvarlarda yaşanmışlıkların izi vardır. Sadece o duvarlara bakarak orada nasıl insanların yaşadığını hayal etmek, o insanların evde neler yaptığını düşünürüm, ilginç gelir ama sadece o kadar da değil. Olayın bazı bonusları da vardır.

Normalde evde, kullanılabilecek şekilde konumlanmış şeyler, yıkımla beraber oldukça sürreal haller göstermeye başlar. Mesela bir klozet yarım yıkılmış bir binada havada görünür. Manzarası açıktır. Duvarların üzerine o güne kadar hiç düşmeyen yönden ve bu yüzden de eğreti duran bir ışık düşer.  

Dahası da var. Yıkılan binanın içinde kalan, molozların arasına karışmış küvetler, lavabolar, dolaplar olur. Hepsinin de üzerinde zamanın izleri vardır.

@39.909, 32.865, @9.3.2017, @18:55

Reklamlar